БЛОГИ

09:27
Усі мови, розвиваючись, прагнуть лаконічности: коротких слів та виразів. Але бюрократичні структури, стараючись відгородитися від “простих” мас, насичують мови помпезними словами.
23:23
Ми вже маємо дві Мінських угоди; чи потрібна третя? Заскочені таким питанням, ми в першій хвилині скажемо: “Ні!”, а коли подумаємо – скажемо “Так, потрібна”.
08:31
Дорогі панове! Внутрішні справи України, хоч як дивно, цікавлять не так самих українців, як людей сторонніх, наділених і не наділених владою. Гадаю, що в цій обставині потрібне розумне, а не зациклене чи зашорене слово. І слово це таке:
11:51
Як ми вже знаємо, совєтська влада на Україні не терпіла української мови і рік-у-рік вигадувала різні заковики, щоб упослідити її і всякими правдами й неправдами викорінити з неї український дух, заміняючи українську лексику лексикою “старшого брата” (насправді молодшого).
00:04
Іде війна. Усі інформаційні організації збирають факти, часом і брехню, щоб сказати наперед, що ж буде далі. Що робитиме Кривавий Шибздик далі? Підписав нібито мир, а що далі?
13:20
В Україні формально одна державна мова – українська. Насправді ж в Україні дві держаних мови, хоч це не записано в Конституції.
16:27
Читаю в Інтернеті «Прокуратура відновила провадження у справі Н.». «Словник української мови» Академії Наук УССР так пояснює слово провадження.: “Дія за значенням провадити 7. Провадження робіт.”
13:46
Майже кожен з нас в юності читав роман Сімони Шанже «Анжеліка і король», сторінки цього дивовижного твору дивують не тільки захопливими сценами, але і пишністю описів інтер’єрів спалень і кімнат, де мешкала головна героїня та її наближені особи. Дивовижної краси ліжко з дерев’яними позолоченими колонками під величезним балдахіном, крісла, обиті червоним оксамитом з ніжками у вигляді лап оленів, прикрашають не одну главу роману.
09:20
Відомий афоризм говорить: язик політиків служить, щоб ховати їхні думки. І цей вислів не втратив своєї правдивости і сьогодні. Міркування сучасних політиків аж так узгоджуються з цим афоризмом що їх треба розшифровувати. Беру на себе цю місію.
14:35
Українська мова мала й має низку мовних рис, які змушували наших молодших “старших” братів вдаватися до забороненого у цивілізованому світі мовного геноциду – лінгвоциду, який ішов у парі із сталінським періодом історії СССР. Лінгвоцид української мови та інших “республіканських” мов був насправді державною політикою країни перемігшого соціялізму.