Команда проекту "Україна активна: загоєння минулого" радо запрошує вас взяти участь у семінарі-діалозі “Загоєння минулого”, який відбудеться 15-18 листопада 2012 р. під Харковом (місце ще уточнюється).
Культурні та природні надбання, які розташовані на території кожної держави, мають не лише національне, а й загальносвітове значення. Список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО нараховує сьогодні 936 об'єктів у 153 державах світу. З них 725 є культурними об'єктами, 183 – природними та 28 – змішаними. П’ять видатних об’єктів розташовані в Україні.
2 місяця тому я повернулася з США, де три тижні спостерігала за тим, як працюють громадські організації в різних штатах. Звісно, звертаючи особливу увагу на правозахисників. Різниця підходів до роботи та пошуку фінансування вражає.
В Україні вони поки що приватні підприємства… Маловідома на наших теренах форма благодійності. Небайдужі займаються комерцією, щоб весь прибуток витратити на благодійність. В Україні їх поки два, а у світі більше тисячі. Один такий в Одесі, а другий три тижні тому відкрився у Києві.
Документ під назвою «Закон України «Про основи державної мовної політики» набув чинності 10 липня після публікації в парламентській газеті «Голос України». Так виглядає офіційна сторона. Фактично ж юридично нікчемний закон підписав такий же Президент.
Громадська організація «Альтернатива» вже три роки поспіль захищає мешканців селища Пісочин Харківського району від незаконних дій влади, місцевих бізнесменів та дбає про їх фізичний і культурницький розвиток.
Грантова програма "Навчання соціальним медіа" адмініструється Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Києві. Заявки з поміткою Social Media Training приймаються до 15 липня 2012 року включно.
Інститут Медіа Права відкриває Фонд захисту права на доступ до інформації. Фонд створено з метою забезпечення належного функціонування Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Нещодавно стартувала нова позаполітична ініціатива – “Friendly Ukraine”. Волонтери координують свої зусилля через мережу Інтернет і готові безоплатно запропонувати гостям Євро-2012 житло, трансфер від аеропорту до міста, англомовні екскурсії, перекладацькі й інформаційні послуги тощо.
Прагнення досконалості, пошуку духовного ідеалу стає визначним у житті людини. На сучасному етапі розвитку суспільства гостро постає проблема духовності, зокрема духовної особистості. Тоді, коли знецінені загальнолюдські цінності, людина прагне до вищого, бажає знайти острівець духовного піднесення, самовдосконалення. Цим є мистецтво, зокрема церковне.
5-8 квітня відбулося стажування громадських активістів Харківщини у громадських організаціях Рахівського району Закарпатської області. Захід організувала Золочівська районна громадська організація “Слобожанські оселі” спільно з БФ “Карпатське агентство регіонального розвитку” за підтримки програм “Схід-Схід: партнерство без кордонів” і “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.
Питання про те, як має виглядати сучасна архітектура та чи має вона своє місце в історичному центрі міста, був і залишається одним з найбільш дискусійних. Воно актуалізується всякий раз, коли в Празі планується будівництво споруди, яка буде, так чи інакше, вирізнятися на тлі усталеного ландшафту. Зараз, одначе, важко уявити, щоб перед будівництвом нового архітектурного гіганта зносили історичні будинки.