Найбільшою українською організацією Республіки Польща є Об'єднання українців у Польщі (ОУП). Об’єднання реалізує проекти, адресовані до різних суспільних груп (дітей, молоді, студентів, людей середнього і старшого віку). З 1990 р. ОУП є видавцем тижневика “Наше Слово”, багатьох книг та часописів українською і польською мовами. Об'єднання є співавтором телевізійної програми “Теленовини” (Регіональне Телебачення TVP-3). ОУП також співпрацює з Польським Радіо, яке транслює україномовні програми в містах Щецин, Кошалін, Ольштин, Вроцлав, Краків.
У романі Кліффорда Саймака «Породження розуму» («Out of Their Міnds», 1970) інтриґа пов’язана з тим, що породжені людським розумом персонажі казок, леґенд, літературних творів раптом оживають, переслідують героя, паралізують життя в США і змушують піти на компроміс президента й уряд. «Своїм брудним, злим розумом… ви створили нас і світ, у який нас умістили» - гнівно волає до президента представник цього віртуального світу – Диявол. Рятують цивілізацію в романі Дон Кіхот, Санчо Панса та ще вода, благословенна святим Патриком.
У Києві працює чудова всеукраїнська орґанізація "Ресурсний центр ГУРТ", котра з 1995 року займається фандрайзинґом, створенням інформаційного середовища для сприятливої роботи інститутів громадянського суспільства, вишколами. Діяльність ГУРТа давно існує та грає велику роль у Харкові, але через свою специфіку не є помітною для широкого загалу. 18 жовтня команда ресурсного центру реально, а не віртуально відвідала Харків, орґанізувавши "Ярмарок інституційного розвитку".
«Молода Просвіта» Франківщини є однією з найактивніших молодіжних громадських організацій, яка спрямовує свої зусилля на тренінги в галузі права, відродження осередків культури і просвітництва на селі, розкриття дитячих талантів у напрямку музичного й театрального мистецтва та самореалізації молоді в інших напрямах.
«Просвіта» є однією з найстаріших, власне, українських організацій. І до сьогодні, в її лавах є письменники, науковці, державні діячі та священики. Франківський осередок має власне приміщення, автобус і в межах області провадить активну діяльність.
Сьогодні серед громадських активістів основна тема — внесення змін до Закону України «Про громадські організації». Нагадаємо, 12 травня була проведена акція протесту проти бездієвості уряду щодо внесення змін до цього Закону, який ще у 2008 році Європейським судом був визнаний недемократичним. Процес триває. Новини із життя деяких ГО дізнаєтеся далі у нашій рубриці.
В Українському Фан-клубі на теренах Німеччини зареєстровано більше ста членів. Вони здійснюють виїзди на підтримку українських спортсменів під час змагань, що проводяться в різних країнах світу.
Організація бере свій початок від партії Конгресу Українських Націоналістів та сповідує українську націоналістичну ідеологію. Основною метою діяльності МНК є вишкіл молоді.
Пласт, як скаутська організація входить у десятку перших, які були створені в світі. Наразі «Пласт» є однією з найактивніших українських молодіжних організацій.
12 червня православні християни відзначатимуть День Святої Трійці або як ще кажуть Зелені свята. В День Святої Трійці в харківських храмах пройдуть святкові богослужіння.
Школа бойового гопака є частинкою Харківської обласної громадської організації козацтва та офіцерів запасу «Наша Воля». Вихованців школи запрошують до участі в зйомках історичних фільмів, фіксують показ їх мистецтва для телепрограм. Але крім цього, вихованці отримують духовний вишкіл.
Відносно нова організація спрямовує свої зусилля на фізичний та духовний вишкіл молоді, бере участь у громадській діяльності та відроджує давні українські традиції. У Харківській області – це єдина організація, яка тренує бойовий гопак.