Після подій Другої Світової війни в Україні, Українська Греко-Католицька Церква стала одним із символів боротьби українського народу проти різноманітних, перш за все совєтських загарбників нашої землі. "Справжня варта" мала нагоду поспілкуватися з представником УГКЦ в нашому місті, настоятелем Свято-Миколаївської парафії о. Миколою (Семеновичем).
Після подій Другої Світової війни в Україні, Українська Греко-Католицька Церква стала одним із символів боротьби українського народу проти різноманітних, перш за все совєтських загарбників нашої землі. "Справжня варта" мала нагоду поспілкуватися з представником УГКЦ в нашому місті, настоятелем Свято-Миколаївської парафії о. Миколою (Семеновичем).
Харківська Молода Просвіта є наочним прикладом того, як молоді колеги обійшли своїх старших побратимів в плані ідеологічної та культурної зрілості, відійшовши від того згубного напрямку, яким іде зараз місцевий осередок "дорослої" Просвіти. "Справжня варта" спілкувалася з Михайлом Дюженком, який, зокрема, уособлює, власне, просвітянський напрям діяльності в нашому регіоні.
На мапі національних молодіжок Харківщини відчутну роль відіграє місцевий осередок Молодого Народного Руху України, який нещодавно очолив перспективний політик Павло Куц.
Лариса Вировець належить до тих людей, які вважають, що майбутнє України залежить від культури українців. “Справжня варта” не могла залишити поза увагою клуб “Апостроф”, який очолює вищезгадана пані.
Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ на території нашої держави є практично єдиним спадкоємцем колишньої Київської Митрополії Константинопольського патріархату, яка в свій час була незаконним шляхом приєднана до Московської церкви. Саме тому, чимало православних українців покладають свої сподівання на архієпископа Ігоря та його єпархію щодо розбудови в Україні повноцінної Української Православної Церкви, спроможної стати панівною православною юрисдикцією в Україні.
Харківський осередок Всеукраїнського Братства Апостола Андрія Первозваного, що складається з вірян УАПЦ, насправді, є одним з найактивніших українських середовищ нашого краю. Про поточну діяльність місцевого Братства кореспондент "Справжньої варти" розмовляла з її очільником паном Вадимом Приходченком.
Харківський осередок Всеукраїнського Братства Апостола Андрія Первозваного, що складається з вірян УАПЦ, насправді, є одним з найактивніших українських середовищ нашого краю. Про поточну діяльність місцевого Братства кореспондент "Справжньої варти" розмовляла з його керівником паном Вадимом Приходченком.
Сучасний політичний правий спектр України взагалі і Харківщини, зокрема, неможливо уявити без Народного Руху України, який за два десятиріччя свого існування зробив значний внесок в утворення та розбудову Української держави, яка, тим не менш, ще остаточно не відбулася. Серед тих, хто це розуміє, і Олександр Денисов, нинішній голова ХКО НРУ. Саме він і розповів "Справжній варті" про поточну ситуацію в крайовій організації.
Не часто випадає, що хоч і місцеву, але чисельну організацію очолює жінка. Саме з очільницею ХОО КУІН Ніною Виноградською-Якимчук "Варта" поспілкувалась.
Лише віднедавна в Харкові існує доволі дієва і ні на кого не схожа молодіжка "Надія нації", яку очолює фаховий історик, аспірант ХНУ ім. Каразіна Олексій Корнєв. Саме він і розповів "Справжній варті" про діяльність і здобутки своєї організації.
"Українська родиная" існує в Харкові не так уже й давно, але зігнорувати її присутність, особливо владним чинникам регіону, не так вже й просто. Про діяльність організації я розмовляла з одним із її очільників паном Володимиром Коваленком.