«Опозиційний блок» — політична партія, яка утворилася шляхом об'єднання шістьох політичних сил для участі у позачергових виборах до Верховної ради України. Лідер партії – Юрій Бойко.
УДАР («Український Демократичний Альянс за Реформи») — всеукраїнська політична партія, яку очолює Віталій Кличко.
Демократичний альянс – українська політична партія, створена у 2010 році. Декларує свою діяльність на засадах християнсько-демократичної ідеології.
"Зелений фронт" – громадський рух екологічного спрямування, учасники якого в рамках своєї діяльності займається охороною навколишнього середовища, захистом екологічних та пов’язаних з ними соціальних прав громадян.
Українська соціал-демократична партія (УСДП) заснована в 1998 році після того, як частина обласних організацій СДПУ(о) не побажала залишатись у партії, «приватизованій олігархами». Називала себе єдиним послідовним носієм соціал-демократичної ідеології в Україні.
«Правий сектор» – молода політична сила, яка об'єднала кілька політичних і громадських організацій України з власною довгою історією і неоднозначною репутацією.
Найближчими днями на сторінках провідних українських друкованих видань опублікують нові анонси-макети благодійного проекту «Читати на рівних». Мета нової кампанії публікацій – ще раз привернути увагу людей до проекту і продовження збору коштів на тактильного видання для незрячих дітей книги Івана Франка «Лиса и журавель» накладом 4200 примірників.
У Харківському національному університеті будівництва та архітектури відбулась конференція «Харків велосипедний. Перспектива Є». Як повідомила «Справжній варті» керівник відділу міжнародних зв'язків громадської організації «Товариство учасників руху» Лариса Татарінова, було скероване звернення до керівників харківської влади, в якому окреслено конкретні пропозиції щодо створення у Харкові умов для розвитку велосипедного руху та велосипедної інфраструктури.
Портал NGO.DONETSK.UA оголошує набір до школи нових медіа та інтернет-журналістики «Громадянська еволюція». Програмою школи передбачено проведення серії одноденних чи дводенних тренінгів з теоретичними і практичними блоками, а також домашнім завданням. Навчання відбуватиметься впродовж грудня 2013 року та січня 2014 року по суботах та/або неділях.
6-8 грудня в Сумах відбудеться тренінг для представників громадських організацій Сумської та Харківської областей «Бренд громадської організації – ціннісний підхід». Захід відбуватиметься в рамках проекту «Школа громадської активності» за підтримки американської National Endowment for Democracy (NED). Анкети учасників приймаються до 29 листопада 2013 року включно.
На виконання ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення», яку реалізує Програма «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» юристи порталу «Правовий простір» підготували 25 нових інформаційних буклетів.
У найближчі три дні Президія НАН України планує ліквідувати Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України. Цей важко зрозумілий крок робиться раптово, кулуарно, без жодних обговорень з колективом та науковою громадськістю.