Харкiв

11:42
У літературному музеї триває виставка кобзарів Тараса Шевченка. Цінність книг полягає не лише в історичності, а й у правдивості. Совєтська влада у 50-60 роках перевидала “Кобзар”, забравши з багатьох віршів цілі куплети, або переробивши по декілька рядків. Справжній кобзар можна почитати в музеї. Правдивого “Кобзаря” сучасного книжкового друку в усій Україні лише 7 тисяч.
20:51
10 березня 2010 року сигаретний кіоск, кіоск з продуктами швидкого харчування, магазин мобільних телефонів, які знаходились біля станції метро «Проспект Гагаріна» були демонтовані. Таким чином комунальники почали прибирання кіосків, які встановлені без дозволу мерії. В мерії кажуть, що така ж сама доля очікує всі кіоски, власники яких не отримували дозволів на їх встановлення.
14:47
Вчора, 9 березня під час зустрічі з лауреатами Шевченківської премії в Каневі, говорячи про те, що українська мова залишається в Україні державною, Президент України Віктор Янукович зазначив, що ті «перекоси» у мовній політиці, яких припустилася колишня влада, призвели до приниження і ущемлення прав як російськомовних громадян, так і представників інших мовних груп в Україні.
11:38
Про Шевченка треба нині не на святах промовляти, а кричати на вуличних перехрестях. Щоб як дзвін тривоги калатало його слово!
20:48
Йдеш собі по вулиці, мрієш про теплу погоду, чекаєш весни. А тим часом в метеорологів зовсім інші новини.
20:35
Нелегко побачити правду, та ще важче визнати її публічно. Важко, бо більшість людей потьмарена своїми уявленнями про дійсність і нездатна бачити її такою, якою вона є.
20:35
Нелегко побачити правду, та ще важче визнати її публічно. Важко, бо більшість людей потьмарена своїми уявленнями про дійсність і нездатна бачити її такою, якою вона є.
20:03
Проблематика націоналізму як суспільного явища віддзеркалює суть нашого буття вже сьогодні, суть буття людства, і це вже достатньо бачимо у наші дні, у нашу епоху, коли вже надто випукло проявляються усі основні характерні риси цієї проблеми, катастрофічне загострення їх, що й ставить під загрозу саме повноцінне існування людства. І справа буття людства -справа рук, дій, розуму самого людства.
17:16
Сьогодні, 9 березня біля пам’ятника Великого Кобзаря представники місцевої харківської влади, а також різних громадських організацій та політичних партій, молодь і люди літнього віку, вшанували нашого неперевершеного українського поета Тараса Шевченка.
22:02
В ці дні українська та світова громадськість відзначають Шевченківські дні. Про Шевченка і його творчість сказано багато, але і на сьогодні не втрачає актуальність шевченківська українськість, яку ми всі відчуваємо, але не завжди можемо вкласти у відповідні наукові формули.